1999’dan Günümüze

ERA METALURJİ; 1999 yılında Türkiye’de üretilmeyen ürünlerin ithalatı ve yurtiçine satışı konusunda faaliyette bulunmak üzere kurulmuş bir şirkettir. Kurulduğu tarihten günümüze kadar geçen süreçte kendini yenileyerek ve ürün çeşitliliğini de sağlayarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu süreçte katma değer yaratıcı faaliyetler, üretim ve ihracata dönük olarak çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz.

ERA Metalurji San. ve Tic. Ltd. Şti. 1999 yılında kurulmuş olup,ithalat-ihracat konusunda faaliyet gösteren bir dış ticaret şirketidir.

1999 yılında ithalat ve ihracat konularında faaliyet göstermek üzere Sayın Mehmet Cingi tarafından kurulmuş olup; Avrupa’nın önde gelen firmalarıyla gerek mümessillikler, gerekse kurduğu güçlü ticari ilişkiler sayesinde sanayimize üstün kaliteli ürün ve hizmet sunarak kuruluşundan bugüne çalışmalarına devam etmektedir.

2011 senesinde imzalanan, Avrupa’nın Sürekli Döküm konusunda lider firması Danimarka merkezli TASSO ile mümessillik anlaşması ile Türkiye’de piyasaya yeni bir marka ile sürekli döküm sfero/pik arz etmeye başlamıştır.

Firmamız aynı sene içerisinde Özel Çelikler ile ilgilenmeye başlamış; Almanya’dan Nironit ve İtalya’dan Cogne firmaları ile ; Paslanmaz Çelikler , Sıcak – Soğuk İş Takım Çelikleri, Yüksek Hız Çelikleri, Nitrasyon Çelikleri, Valf Çelikleri konularında işbirliğine gitmiştir.

2002 yılında aldığı Wall Colmonoy Ltd. mümessilliği ile firmamız Aşınmaya Dirençli Kaynak Toz ve Çubukları satışına başlamış, ürün yelpazesini daha da zenginleştirmiştir.

2006 yılına gelindiğinde ERA Metalurji’nin ikisi İstanbul’da (İkitelli, DES) ; biri İzmir’de olmak üzere üç şubesi, Adana’da bir distrubütörü bulunmaktadır. Merkez ise artık Kadıköy/ Selamiçeşme’dedir.

ERA Metalurji ve ERA MEDİKAL 2007 yılı Ağustos ayında Tüv Cert ISO 9001: 2000 Kalite Yönetim Sistemi sertifikasını almış olmanın sorumluluğu ile müşterilerine hizmet vermektedir.

ERA şirketler grubu; ERA Metalurji, ERA Medikal ve Kaynak Ürünleri, Derin Metal ve Enerji Mühendislik, güçlü, teknik ve deneyimli kadrosuyla günümüzün hızla değişen ve gelişen dünya koşullarını yakından takip etmekte; malzeme kullanıcılarının ihtiyaçlarını daha kaliteli, daha ekonomik ve daha verimli bir şekilde yerine getirme ilkesi doğrultusunda faaliyetlerini sürdürmektedir.

Sektöründe lider Era Şirketler Grubu olarak,

aşağıda adı geçen ürünleri, mümessillik anlaşmaları yapmış olduğumuz Avrupa’nın tanınmış ve kalitesini ispatlamış firmalarından ithal ederek; Türkiye pazarında satışını stoktan gerçekleştirmekteyiz.

Denizcilik sektöründe yoğun olarak kullanılan 1.4404 (316L), 1.4418, 1.4542 (630), 1.4057 (431), 1.4021 (420) , 1.4462, vb. , Alloy 1-6-12 kaynak çubukları, Alloy 6 MİG kaynak telleri stoklarımızda mevcuttur