Hakkımızda

01

Hakkımızda

ERA METALURJİ; 1999 yılında Türkiye’de üretilmeyen ürünlerin ithalatı ve yurtiçine satışı konusunda faaliyette bulunmak üzere kurulmuş bir şirkettir. Kurulduğu tarihten günümüze kadar geçen süreçte kendini yenileyerek ve ürün çeşitliliğini de sağlayarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu süreçte katma değer yaratıcı faaliyetler, üretim ve ihracata dönük olarak çalışmalarımızı devam ettirmekteyiz.

Her yeni ürün ve hizmet, ERA’ya önemli bir teknik birikim kazandırmıştır. Bugün teknolojik ve katma değeri yüksek ürünler için Türkiye’nin en büyük tedarikçisi konumunda olup, ticareti yapılan pek çok ürünün ülkedeki öncüsüdür. Adında barındırdığı “Metalurji”nin hakkını verebilmek için sürekli geliştirdiği nitelikli Metalurji mühendisi kadrosu ile müşterilerine yüksek özellikli malzeme yanında, teknik destek de sağlamaktadır.

Şirketimiz 2008 yılından itibaren İstanbul’un hem Avrupa hem de Anadolu yakasında ve Türkiye’nin diğer illerinde yerleşik olan müşterilere mal ve hizmet satışını devam ettirmektedir. Yurtiçi satışın yanında ihracata dönük olarak faaliyetlere de ekonomik konjonktür gereği ağırlık vermekteyiz.

Şirketimiz sektöründe lider konumda bulunup yurtdışında alanında öncü şirketlerin Türkiye’de distribütörlüğünü de yürütmektedir.

Şirketimiz geniş bir ürün yelpazesine sahip olması nedeni ile başta Cam olmak üzere Medikal, Demir-Çelik, Havacılık, Makine İmalat, Denizcilik, vb. gibi değişik sektörlere yönelik mal ve hizmet sunmaktadır.